Sök
Produkter
    Meny Stäng

    Benefit Hydro Whey Protein Vanilj – 34 g portionspåse

    Tillverkare: Benefit

    Benefit Hydro Whey Protein Vanilj – 34 g portionspåse är en enskild portionspåse på 34 g, inte en låda med 12 påsar. En påse ger 30 g protein och blandas med cirka 300 ml vatten.

    Artikelnr: FIT302901
    €1.90
    i h

    Benefit Hydro Whey Protein Vanilj – 34 g portionspåse

    Benefit Hydro Whey Protein Vanilj – 34 g portionspåse är en enskild portionspåse på 34 g, inte en låda med 12 påsar. En påse ger 30 g protein och blandas med cirka 300 ml vatten.

    De deklarerade värdena omfattar: Energi 542 kJ / 128 kcal; Fett 0.75 g; varav mättat fett 0.14 g; Kolhydrater 0.34 g. En portionspåse på 34 g ger 30 g protein; den tekniska tabellen visar hela den deklarerade näringsprofilen och tilläggskomponenterna.

    Viktigaste egenskaper

    • Förpackning: 1 × 34 g portionspåse
    • Portion: 34 g
    • Smak: Vanilj
    • Energi: 542 kJ / 128 kcal

    Andra varianter i samma serie: Benefit Hydro Whey Protein Choklad – 34 g portionspåse.

    Vanliga frågor

    Hur används produkten?

    Blanda hela portionspåsen på 34 g med cirka 300 ml vatten.

    Vad innehåller en portion?

    De deklarerade värdena omfattar: Energi 542 kJ / 128 kcal; Fett 0.75 g; varav mättat fett 0.14 g; Kolhydrater 0.34 g.

    Vad bör man tänka på?

    Innehåller mjölk/vassle och soja; kan innehålla spår av gluten, ägg, nötter och jordnötter. Förekomsten av laktas innebär inte i sig att produkten är laktosfri.

    Teknisk information

    Nettomängd: 1 × 34 g portionspåse. Portion: 34 g. Antal portioner: 1 portioner.

    IngrediensMängd
    Energi542 kJ / 128 kcal
    Fett0.75 g
    varav mättat fett0.14 g
    Kolhydrater0.34 g
    varav sockerarter0.034 g
    Protein30 g
    Salt0.1 g
    L-glutamin680 mg
    BCAA680 mg
    L-arginin680 mg
    Laktas6.8 mg

    Användning: Blanda hela portionspåsen på 34 g med cirka 300 ml vatten.

    Viktig information: Innehåller mjölk/vassle och soja; kan innehålla spår av gluten, ägg, nötter och jordnötter. Förekomsten av laktas innebär inte i sig att produkten är laktosfri.

    Användning

    Blanda hela portionspåsen på 34 g med cirka 300 ml vatten.

    Viktig information

    Innehåller mjölk/vassle och soja; kan innehålla spår av gluten, ägg, nötter och jordnötter. Förekomsten av laktas innebär inte i sig att produkten är laktosfri.

    Specifikationer
    Smak Vanilj
    Proteinkälla Vassleprotein
    Förpackningsmängd 34 g
    Primär aktiv ingrediens Protein
    Protein per portion 30 g / portionspåse 34 g
    Format portionspåse pulver
    Allmänna egenskaper
    Produkttyp Proteinpulver
    Serie Hydro Whey Protein
    0.0 0
    Skriv din egen recension Stäng
    *
    *
    • Dålig
    • Utmärkt